Достапни линкови

logo-print

Американците ќе притиснат во војната во Авганистан


Претседателот Барак Обама вети дека Соединетите држави ќе ги зголемат напорите поврзани со американската мисија во Авганистан. Тој ова го изјави во врска со убиството на 30 американски војници кога нивниот хеликоптер беше соборен од талибанските милитанти. ,,Американските војници ќе ја продложат работата на зацврстување на позијцијата на авганистанската влада со цел таа земја да не биде безбедна за терористите,, изјави Обама.
XS
SM
MD
LG