Достапни линкови

logo-print

Шефот на германската дипломатија во балканска турнеја


Гвидо Вестервеле

Гвидо Вестервеле

Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле со денешната посета на Црна Гора, ја почнува балканската турнеја, во чии рамки ќе престојува и во Хрватска и во Косово. Тој во Подгорица ќе се сретне со својот црногорски колега Милан Рочен, а ќе биде примен и од премиерот Игор Лукшиќ.
XS
SM
MD
LG