Достапни линкови

logo-print

Средба на министерот Беџети со вд амбасадорот на САД


Основен суд Скопје

Основен суд Скопје

Министерот за правда Блерим Беџети, денеска имал средба со вршителот на должност aмбасадор на САД во Македонија Брајан Агелер и други високи претставници од американската Амбасада во земјата.
Како што соопшти Министерството, на средбата амбасадорот Агелер ја истакнал подготвеноста на САД за пружање помош и совети во областа на владеењето на правото. Министерот Беџети се забалагодарил на севкупната поддршка која САД и ја даваат на Македонија и нагласил дека еден од главнатите приоритети на Министерството за правда ќе биде имплементацијата на законите што ќе бидат носени.
XS
SM
MD
LG