Достапни линкови

logo-print

Клинтон бара од Турција да влијае врз Сирија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон побара од турскиот шеф на дипломатијата Ахмет Давутоглу да влијае врз Сирија да ја повлече војската во касарните. Клинтон разговарала по телефон со Давутоглу, кој во вторник ќе ја посети Сирија.
XS
SM
MD
LG