Достапни линкови

logo-print

Србите од северот на Косово на состанок со Тадиќ


Претседателот на Србија Борис Тадиќ

Претседателот на Србија Борис Тадиќ

Претставниците на Србите од северот на Косово, денеска во 18 часот ќе разговараат со претседателот на Србија Борис Тадиќ за договорот кој преговарачите од Белград го постигнаа со КФОР, јавуваат српските медиуми. Со Тадиќ, ќе разговараат претседателите на Косовска Митровица, на Звечани, Зубин Поток и на Лепосавиќ, а на состанокот ќе присуствува и началникот на косовскомитровичкиот округ.
Договорот предвидува локалното српско население да ги тргне барикадите поставени на патиштата.
XS
SM
MD
LG