Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан загинале четворица војници на НАТО


Четири војници на НАТО загинале денеска во два одвоени напади во Авганистан. Денешните напади, доаѓаат на само еден ден откакао вчера 30 американски војници загинаа во хеликоптерска несреќа во источен Авганистан. Во соопштението од НАТО се наведува дека двајца војници загинале во источниот дел на земјата, а двајца во јужниот. Од Алијансата не соопштуваат од која националност се војниците, ни на која локација точно се убиени. Со најновите жртви бројот на странски војници кои загинале годинава се искачи на 383.
XS
SM
MD
LG