Достапни линкови

logo-print

Хашим Тачи назначи нов директор на косовската полиција


косовската специјална полиција

косовската специјална полиција

Косовскиот премиер Хашим Тачи го именува Шпенд Маџуни за вршител на должност генерален директор на косовската полиција на местото на досегашниот директор Решат Малиќи.
Се претпоставува дека смената на функциите е поврзана со последните настани во северниот дел на Косово, поконкретно со обидот за распоредување на специјални единици на полицијата на административните премини Јариње и Брњак.
XS
SM
MD
LG