Достапни линкови

logo-print

Неколкумина убиени на протестите во Сирија


Сириски активисти за човекови права јавуваат дека десетици илјади демонстранти учествувале на денешните протести против режимот на претседателот Башар ал Асад. Активистите додаваат дека безбедносните сили стрелале врз демонстрантите во Дамаск, при што имало десетина загинати. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го обвини сирискиот режим за убиство на 2 илјади луѓе од почетокот на протестите кон средината на март.
XS
SM
MD
LG