Достапни линкови

logo-print

Милчин најави тужба


Владимир Милчин денеска во писмена изјава до медиумите наведува дека во законски предвидениот рок ќе поднесе тужба до надлежниот суд со која ќе го оспори вчерашното решение на Комисијата за верификација на фактите со кое се констатира дека во минатото бил соработник со тајните служби. Решението од Комисијата за лустрација што му било врачено денеска, како што наведува, “е паушално, без никакви докази, со наводи намерно извртено интерпретирани и извадени од контекст.
XS
SM
MD
LG