Достапни линкови

logo-print

Нови демонстрации во Сирија


Десетици илјади анти-владини демонстранти и денеска протестирале во повеќе градови во Сирија. Според непотврдени извори, безбедносните сили употребиле солзавец и пукале врз демонстрантите во предградието на Дамаск. Нема информации за евентуални жртви. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон вчера го обвини режимот на претседателот Башар Ел Асад за убиство на над 2000 лица.
XS
SM
MD
LG