Достапни линкови

logo-print

Бреивик нема никогаш да признае дали имал соучесник


Осомничениот Андрес Беринг Бреивик

Осомничениот Андрес Беринг Бреивик

Норвешките обвинетили денеска изразија сомнеж дека осомничениот за нападите во кој загинаа 77 луѓе,никогаш нема да признае дали во нападите имал и соучесник.
Осомничениот Андрес Беринг Бреивик призна дека ги извршил нападите. Обвинителот Кристијан Хатло вели дека тие се сомневаат дека тој делувал самостојно, но дека не можат да донесат заклучоци .
Тој крие некакви информации и тоа нас не загрижува, рекол обвинителот. Осомничениот рекол дека детално ги планирал нападите , но не предвидел една работата-дека ќе биде задржан во изолација во притвор после апсењето. За тоа не размислував, а требаше, им рекол Бреивик на обвинителите.
XS
SM
MD
LG