Достапни линкови

logo-print

Храната од Србија пристигна на северот од Косово


Камиони со 75 тони храна од стоковите резерви на Србија, пристигнаа на северот на Косово, преку граничниот премин Јариње. Помошта се состои од шеќер, масло за јадење, брашно и млеко. Владата на Србија во понеделникот одлучи да испрати помош за населението кое живее на северот од Косово.
XS
SM
MD
LG