Достапни линкови

logo-print

Убиен НАТО војник во Авганистан


НАТО силите во Авганистан денеска соопштија дека лице облечено во полициска униформа денеска убило еден војник на НАТО во источниот дел на земјата. Нема информација за националноста на убиениот војник. Во друг инцидент, во провинцијата Кундуз, при експлозија на автомобил бомба, загинал еден висок авганистански офицер.
XS
SM
MD
LG