Достапни линкови

logo-print

Разбиена мрежа со детска порнографија


Властите во Соединетите Држави соопштија дека обвиниле 72 лица, кои биле дел од глобална интернет мрежа за детска порнографија. На таа интернет мрежа имало илјадници фотографии и видеа со сексуално малтретирани деца. Во апсењата и истрагата биле вклучени и полициите на уште 13 други држави.
XS
SM
MD
LG