Достапни линкови

logo-print

САД во последен момент избегнаа банкрот


останува Барак Обама да го потпише законот

останува Барак Обама да го потпише законот

Американскиот сенат во последен момент го изгласа зголемувањето на плафонот за задолжување со што САД го избегнаа можниот банкрот.
Законот ќе му биде пратен на претседателот Барак Обама да го потпише.
Претходоно Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го одобри законот со кој се дозволува зголемување на долгот на американската влада. Според договорот, границата на американкиот долг се покачува за 2,4 билијарди долари.
XS
SM
MD
LG