Достапни линкови

logo-print

Напаѓачот на Мурдок доби шест недели затвор


Руперт Мурдок за време на испрашувањето

Руперт Мурдок за време на испрашувањето

Казна од шест недели во затвор, доби човекот кој го нападна медиумскиот магнат Руперт Мурдок за време на испрашувањето во британскиот Парламент. Мурдок минатиот месец беше испрашуван во врска со скандалот со телефонското прислушкување, по што еден од неговите весници престана да се печати. Човекот е осуден, откако призна дека го нападнал Мурдок ,односно го посипа со течност. Напаѓачот на Мурдок има 26 години, и по професија е комедијант .
XS
SM
MD
LG