Достапни линкови

logo-print

Експлозија во црква во Киркук


Ирачката полиција соопшти дека во напад со автомобил бомба врз една христијанска црква во Киркук, северен Ирак, биле повредени 14 лица. Покрај црквата, од експлозијата биле оштетени и неколку објекти во околината.
XS
SM
MD
LG