Достапни линкови

logo-print

Тројца турски војници загинаа во напад од милитанти на ПКК


Премиерот Ердоган со турски војници

Премиерот Ердоган со турски војници

Тројца турски војници загинале а уште тројца се ранети кога милитанти го нападнале конвојот од воени возила во округот Ван, во југоисточна Турција. Се претпоставува дека нападот го извршиле припадници на Курдската работничка партија (ПКК).
Во реонот е преземена голема операција за апсење на напаѓачите.
XS
SM
MD
LG