Достапни линкови

logo-print

Мајк Мулен во посета на Ирак


Мајк Мулен

Мајк Мулен

Шефот на американскиот Генерал штаб Мајк Мулен пристигна денеска во Ирак. Мулен во Ирак, доаѓа по посетата на Авганистан. Околу 47 илајди американски војници во моментов се стационирани во Ирак,тие треба да се повлечат до крајот на годината .
XS
SM
MD
LG