Достапни линкови

logo-print

Продолжува штрајкот на грчките таксисти


Главните патишта во реонот на полуостровот Пелопонез од денеска ќе бидат блокирани на неопределено време, откако таксистите во Грција решија да го продолжат штрајкот, јавија грчките медиуми. Таксистите штрајкуваат веќе втора недела во знак на протест против плановите на владата за либерализација на секторот. Тие планираат митинг пред зградата на Министерството за транспорт по неуспешната средба со министерот на која требаше да се најдат допирни точки за решавање на проблемот.
XS
SM
MD
LG