Достапни линкови

logo-print

Иванов на средба со новите министри


Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ќе одржи оддвоени средби со неколку нови министри. Тој ќе се сретне со Заменик на Претседателот на Владата задолжен за спроведување на Рамковен договор Муса Џафери, Министерот за одбрана Фатмир Бесими и Министерот за надворешни работи Никола Поповски.
XS
SM
MD
LG