Достапни линкови

logo-print

Расте бројто на жртви од бомбашкиот напад во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека бројот на жртви од бомбашкиот напад во главниот град на провинцијата Хелманд, се искачил на 13 луѓе, од кои 12 полицајци и едно дете. Во нападот има уште 12 повредени. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
Пред помалку од две недели авганистанските власти, ја презедоа контролата на безбедноста во провинцијата од меѓународните сили.
XS
SM
MD
LG