Достапни линкови

logo-print

Норвешката полиција ќе го испрашува Бреивик денеска


Полицијата соопшти дека денеска ќе го испрашува повторно норвежанецот кој уби 76 лица во масакрот во младинскиот камп .Ова ќе биде второ испрашување на десничарскиот екстремист Андерс Бехринг Бревик.Тој беше приведен минатиот петок по нападите што ги изврши во Осло и на островот во близина на главниот град.
XS
SM
MD
LG