Достапни линкови

logo-print

ОН ја продолжи својата мисија во Ирак за уште една година


преставникот на ОН за Ирак

преставникот на ОН за Ирак

Советот за безбедност денес го продолжи мандатот на мисијата на ОН во Ирак за уште една година. Резолуцијатата била усвоена едногласно. Во резолуција, Советот ги поздрави неодамнешните безбедносни подобрувања во Ирак, но истакна дека е потребен понатамошен напредок на сите општествени полиња.
XS
SM
MD
LG