Достапни линкови

logo-print

Јеремиќ вечерва на средба со Бан Ки Мун


Српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ

Српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ

Српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ вечерва во Њујорк ќе се сретне со генералниот секретер на ОН, Бан Ки Мун, објавено е на сајтот на ОН.
Јеремиќ отпатува во Њујорк, поради итната седница на Советот за безбедност, за ситуацијата во Косово.
Седницата која е свикана по барање на Србија, ќе се одржи вечерва со почеток од 21 часот, според средноевропско време. На седницата на Советот за безбедност ќе учествуваат само преставници на 15-те земји членки на Советот, јавија српските медиуми.
XS
SM
MD
LG