Достапни линкови

logo-print

Норвешката полиција ја заврши потрагата по тела на жртви


Oсомничениот Андрес Бехринг Бреивик

Oсомничениот Андрес Бехринг Бреивик

Норвешката полиција денеска ја заврши потрагата по тела на жртви на островот Утоја и во негова близина. Во нападите на островот минатиот петок, вооружен напаѓач уби 68 луѓе.
На осомничениот Андрес Бехринг Бреивик нема да му се суди до следната година, соопштија денеска обвинителите. Норвешка полицијата денеска повторно ќе го сослушува осомничениот.
XS
SM
MD
LG