Достапни линкови

logo-print

Либијските бунтовници подготвуваат нови напади


Либијските бунтовници од западниот дел на земјата соопштија дека се подготвуваат за нова офанзива против силите лојални на Моамер Гадафи. Бунтовниците планираат напад врз градот Гезаиа, во близина на границата со Тунис. Инаку, вчера Велика Британија и формално ги призна претставниците на бунтовничкиот национален транзициски совет како легитимни претставници на Либија и ги протера преостанатите дипломати од либијската абмасада во Лондон.
XS
SM
MD
LG