Достапни линкови

logo-print

Атентат во Дагестан


Махачкала

Махачкала

Во главниот град на руската република Дагестан, Махачкала, изутрината бил убиен Гарун Курбанов, портпарол на дагестанскиот лидер Магомедсалам Магомедов. Во нападот врз неговиот автомобил, бил убиен и возачот. Во Дагестан дејствуваат исламски милитанти.
XS
SM
MD
LG