Достапни линкови

logo-print

Британската влада ќе ги протера сите вработени во либиската амбасада


либиски бунтовници

либиски бунтовници

Британската влада ќе ги протера сите останати вработени од либиската амбасада во Лондон. Од Министерството за надворешни работи соопштија дека на либискиот заменик-амбасадор му пренеле дека сите осум вработени во амбасадата мора да ја напуштaт Британија. Велика Британија денеска и официјално ги признаа либиските бунтовници како легитимна влада на Либија
XS
SM
MD
LG