Достапни линкови

logo-print

Германија ќе организира инвеститорска конференција за Грција


Министерството за економија на Германија ќе биде домаќин на инвеститорска конференција за Грција.
Минатата недела претставници на германското стопанство се сретнаа со грчкиот министер за развој Михалис Хрисохоидис за да разгледаат можности за инвестиции и начини за подобрување на конкурентската способност на државата.
Минатата година Атина доби финансиска помош од ЕУ и ММФ и сега очекува од меѓународни кредитори втор стабилизациски план.
XS
SM
MD
LG