Достапни линкови

Санадер е здрав и „активно“ ќе се брани


Поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер по апсењето во Австрија.

Поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер по апсењето во Австрија.

Одбраната на поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер ги отфрли шпекулациите дека тој е болен. Санадер денеска повторно ќе биде сослушан од обвинителите од канцеларијата за борба против корупција и организиран криминал, во врска со случајот за проневера на 3,5 милионите круни од Хипо банка додека тој бил заменик министер за надворешни работи во 1994 и 1995 година. Адвокатот на Санадер најави „активна одбрана“ и рече дека Санадер ќе го отфрли обвинението.
XS
SM
MD
LG