Достапни линкови

logo-print

Најмалку 78 луѓе жртви во авионската несреќа во Мароко


илустрација

илустрација

Најмалку 78 луѓе загинале во авионската несреќа во Мароко, соопштија тамошните воени власти. Воениот авион кој носел воен персонал, се урнал во планинските предели во југозападниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG