Достапни линкови

logo-print

Се урнал воен авион во Мароко


илустрација

илустрација

Во Мароко се урнал воен авион во планинските предели во југозападниот дел на земјата, соопштуваат тамошните медиуми. Веднаш не може да се утврди бројот на жртвите,но медиумите лиферуваат со бројка од 26 загинати и 70 повредени.
XS
SM
MD
LG