Достапни линкови

logo-print

Либиските власти го обвинуваат НАТО за напад на болница


Либискиот лидер Моамер Гадафи

Либискиот лидер Моамер Гадафи

Владата на либискиот претседател Моамер Гадафи го обвини НАТО за бомбашкиот напад на болница источно од Триполи, при кој загинаа 7 лица.
Властите ги однесоа новинарите во урнатата болница и во неколку куќи кои биле уништени при авионскиот напад.
XS
SM
MD
LG