Достапни линкови

logo-print

Каменеи ќе ги решава споровите во иранската влада


Ајатолахот Али Каменеи

Ајатолахот Али Каменеи

Иранските новински агенции соопштуваат дека Врховниот лидер Ајатолахот Али Каменеи назначил медијатор да го реши спорот во владата, меѓу кои и оној на претседателот Махмуд Ахмадинеџад и Парламентот. Каменеи го назначи неговиот сојузник и поранешен шеф на судството Ајатолахот Махмуд Шахруди даго води телото задолжено за решавање на споровите.
XS
SM
MD
LG