Достапни линкови

logo-print

Хрватска ќе им испрати помош на либиските бунтовници


либиски бунтовници

либиски бунтовници

Хрватска ќе испрати хуманитарна помош во Либија, наменета за либиските бунтовници. Помошта во вредност од 135 илјади евра, се состои во храна, вода и медицински материјал. Бродот кој ќе ја носи помошта би требало во септември да отплови од Хрватска и да го испорача товарот за бунтовниците во Бенгази.
Хрватската Влада ја организира акцијата за помош на бунтовниците во Либија како итна интервентна мерка, а технички координатор е хрватското Министерство за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG