Достапни линкови

logo-print

Пронајдени сите тела на жртвите од несреќата во Волга


Руските власти соопштија дека ги пронашлe сите 122 тела на жртвите од бродската несреќа која се случи на 10 јули. Тогаш во водите на реката Волга во руската република Татaрстан потона туристичи брод. Во несреќата загинаа 72 жени, 28 деца, и 22-ца мажи. Бродот „Булгрија“, пред да потоне испратил сигнали дека има проблеми со еден од моторите, а исто така пловел без соодветна лиценца. Остатоците од бродот беа извлечени во поплитките води за да може да се прегледа и да се врши истрага.
XS
SM
MD
LG