Достапни линкови

logo-print

Разбиена милитантска мрежа во Ирак


Архива од напад во Баград

Архива од напад во Баград

Ирачките безбедносни сили соопштуваат дека пробиле милитантска мрежа, одговорна за многу убиства во Багдад. Милитантите биле одговорни за смртта на многу полицајци, војници, судии, службеници и златари во Багдад.Мрежата се состоела од 16 милитанти, а меѓу нив и еден полицаец, кој им пренесувал податоци.
XS
SM
MD
LG