Достапни линкови

logo-print

Ерхард Древс нов командат на силите на КФОР


Од почетокот на септември со меѓународните мировни сили на Косово ќе командува германскиот генерал Ерхард Древс, кој доаѓа на местото на Ерхард Билер,соопштија денеска од КФОР. Новиот командант ќе започне со работа на 9-ти септември. Новиот генерал во армијата е од 1971-та. Досега ја извршуваше функцијата командант на воздухопловната-транспортна единица во Фајтшајм во Германија.
XS
SM
MD
LG