Достапни линкови

logo-print

Курдските бунтовници убиле тројца турски војници


Премиерот Реџеп Таип Ердоган со турски војници

Премиерот Реџеп Таип Ердоган со турски војници

Курдските бунтовници убиле тројца турски војници, доцна синоќа, соопштија турските власти. Инцидентот се случил во провинцијата Мардин, која се наоѓа во југоисточниот дел на земјата, регион каде во последните неколку години има чести судири меѓу турската армија и курдските бунтовници. Официјалните лица соопштија дека милитантите биле поврзани со забранетата Курдска работничка партија(ПКК).
XS
SM
MD
LG