Достапни линкови

logo-print

Чавез се врати во Венецуела по третманот во Куба


Претседателот на Венецуела Уго Чавез

Претседателот на Венецуела Уго Чавез

Претседателот на Венецуела Уго Чавез, се врати дома по медицинскиот третман во Куба. Овојпат Чавез примаше хемотерапија за справување со ракот на рбетот. Државната телевизија вчера прикажа како 56-годишниот лидер се враќа во Каракас. Во краткото обраќање Чавез рекол дека се вратил во Венецуела во подобра состојба.
XS
SM
MD
LG