Достапни линкови

logo-print

Авганистанските сили ја презедоа контролата на областа Балк


Германски војник во Авганистан

Германски војник во Авганистан

Авганистанската армија ја презеде контролата на безбедноста во главниот град на северната провинција Балк. За безбедноста во провинцијата досега се грижеа германските трупи. На церемонијата присуствувале преставници на НАТО, локални власти и воени официјални лица.
Во првата фаза од предавањето на контролата на безбедноста се опфатени седум области.
XS
SM
MD
LG