Достапни линкови

logo-print

Експлозија во седиштето на владата на Норвешка во Осло


Експлозија во центарот на Осло

Експлозија во центарот на Осло

Силна експлозија одекнала во седиштето на норвешката влада во центарот на Осло. Како што јави Ројтерс, неколку луѓе биле повредени, но не и премиерот на Норвешка, чија канцеларија е во таа зграда. Од експлозијата биле оштетени неколку околни згради.
XS
SM
MD
LG