Достапни линкови

logo-print

Во акција на НАТО, убиени над 50 бунтовници во Авганистан


НАТО соопшти дека во текот на изминатата ноќ била изведена акција врз еден камп на милитантите во провинцијата Пактика, при што биле убиени над 50 бунтовници. Сојузничките сили, вклучувајки и авганистански специјалци, воделе жестока битка со бунтовниците до раните утрински часови.
XS
SM
MD
LG