Достапни линкови

logo-print

Хаџиќ забрзано кон Хаг


Обраната на обвинетиот воен злосторник Горан Хаџиќ денеска во Белград го потпиша документот со кој се откажува од правото на жалба на одлуката за негово испорачување во Хаг. Останува уште министерството за правда на Србија да го потпише налогот за испорачување на Хаџиќ на Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG