Достапни линкови

logo-print

Мушараф ги брани разузнавачките служби


Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф ја бранеше агенцијата за разузнавање од обвиненијата според кои милиони долари биле пренасочувани во САД за лобирање во Конгресот и Белата Куќа. На 19 јули Министерството за правда ја обвини пакистанската разузнавачка служба дека тајно потрошила најмалку 4 милиони во последниве 20 години за да влијаат врз политиката во Вашингтон. Мушараф за Радио Слободна Европа во Вашингтон изјави дека лобирањетое нормална пракса за странските влади и дека Паистан не е поинаква.
XS
SM
MD
LG