Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Белуџистан

Белуџистан

Најмалку тројца луѓе загинале, а петмина се повреднеи во експлозија на бомба во пакистанската провинција Белуџистан. Полицијата соопштува дека бомбата експлодира во близина на возило што превезувало работници во државната нафта компанија. Бомбата била прикачена на велосипед кој стоел на патот, и била активирана со далечинско управување. Ниту една група досега не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG