Достапни линкови

logo-print

Белата куќа го поздрави апсењето на Хаџиќ


Горан Хаџиќ

Горан Хаџиќ

Белата куќа го поздрави апсењето на последниот хашки бегалец од Србија, Горан Хаџиќ. Потпаролот Џеј Карни изјави дека апсењето ќе им донесе правда на жртвите на злосторствата изврешни во Хрватска и на нивните семејства.
НАТО и шведскиот министер за надворешни работи Карл Билд соопштија дека со апсењето на Хаџиќ се затвора важно поглавје од балканската историја.
XS
SM
MD
LG