Достапни линкови

logo-print

Белоруската полиција апсела опозициски демонстранти


Белоруските безбедносни сили наводно употребиле сила за да ги уапсат дузината демонстранти, кои протестираа вчера против политиката на претседателот Александар Лукашенко.
Потестите против Лукашенко се одвиваат додека земјата се соочува со најлошата економска криза во последните 20 години, поради големата стапка на инфлација и невработеност.
XS
SM
MD
LG