Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда со цртан филм ќе регрутира деца


Лидерот на Ал Каеда Ајман ал Завахири

Лидерот на Ал Каеда Ајман ал Завахири

Ал Каеда наводно планира со цртан филм да регрутира деца во терористичката организација. Филмот покажува млади момчиња облечени во борбени униформи, кои учествуваат во напади и убиства.
Информацијата беше објавена на еден сајт на поранешни џихадисти, кои биле поврзани со групи на Ал Каеда на Арапскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG